Ezeket a társkeresőket használják a muszlimok
Leyla (21, Palesztina) és Angelina (20, Lengyelország) mindketten tapasztalatot szereztek az online társkeresésben, mégis kihívásokkal szembesültek kultúrájukban. „Az online társkeresés arról szól, hogy több emberrel ismerkedj meg, de nálunk ezt nem nézik jó szemmel, különösen nőknél” – mondja Leyla.
Angelina ugyan az interneten találta meg párját, de ezt eltitkolja a szülei előtt: „Nem akarok kellemetlen beszélgetést folytatni erről.” Zadique (22, Szomália) nem kedveli a hagyományos társkereső alkalmazásokat, de szívesen kipróbálna egyet, amely kifejezetten muszlimoknak készült.
A kulturális és vallási háttér hatása
Ahmet Toprak, a neveléstudomány professzora szerint bizonyos külföldi, muszlim és konzervatív közösségekben az ismerkedés célja a házasság előkészítése. „Az olyan platformokat, mint a Tinder, azért kritizálják, mert kötetlen szexet vagy kalandot ígérnek” – magyarázza. Különösen a nők kerülhetnek rossz hírbe, ha regisztrálnak ilyen alkalmazásokra.
„Elvárják, hogy a nő ne csak szűzen menjen férjhez, hanem a párkeresés során is passzív szerepet töltsön be” – mondja Toprak. A férfiaknak ezzel szemben több szabadságuk van.
Muszlim társkereső alternatívák
A Salams és a Muzz nevű muszlim társkereső alkalmazások olyan koncepciót kínálnak, amely kulturálisan és vallásilag elfogadottabb. „Ezek az oldalak nem a gyors szexről szólnak, hanem a házasság közvetítéséről” – hangsúlyozza Toprak.